Beauvais lotnisko dojazd do Paryza

Lotnisko Beauvais w Paryżu (Beauvais–Tillé Airport)- jeden z trzech głównych międzynarodowych portów lotniczych we Francji. Położony niedaleko Beauvais, w miejscowości.


beauvais-lotnisko-dojazd-do-paryza

Zdjęcie: www.biletydoparyza.com.pl

 

Beauvais lotnisko Historia

Lotnisko Beauvais zostało wybudowane w 1930 roku, a w czerwcu 1940 zajęte przez Niemców podczas bitwy o Francję. Wykorzystywane było jako lotnisko wojskowe dla bombowców w czasie okupacji. Zostało wyzwolone przez aliantów sił lądowych 03 września 1944. Po przeniesieniu jednostek walki na wschód, lotnisko wykorzystywano jako lotnisko transportowe. Amerykanie zwrócili pełną kontrolę lotniska do władz francuskich w dniu 17 sierpnia 1945 roku. Następnie w 1950 roku lotnisko Beauvais zostało wybrane, aby stać się awaryjnym lotniskiem NATO (Beauvais-Tillé Air Base), kontrolowane przez francuskie sił powietrzne i przeznaczone do stosowania przez wszystkie sił powietrzne NATO w celu rozproszenia ich samolotów w przypadku wojny. W 1953 lotnisko wróciło w ręce prywatne i zostało przebudowane na lotnisko cywilne i oddane do użytku komercyjnego.

 

Lotnisko Beauvais obecnie

Dziś lotnisko Paryż Beauvais jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym portem. Jest użytkowane głównie przez tanie i czarterowe linie lotnicze, m.in. przez Ryanair, Wizzair i BlueAir. W 2013 roku lotnisko obsłużyło 3.952.908 pasażerów. Na terenie portu znajdują się dwa terminale, gdzie dostępne jest kilka restauracji, barów i sklepów. Na terminalu 1 obsługiwane są linie: Air Moldova, Blue Air, Jetairfly, Ryanair i Wizzair. Na terminalu 2 tylko Wizzair i Ryanair.

Natomiast główna droga startowa 12/30 pozwala na operacje lotnicze przy minimum widzialności 200m. Od 2007 roku ze względu na lokalną społeczność godziny pracy portu zostały ograniczone do godzin pomiędzy 6:30 a 23:30, w tym czasie zamknięte są również budynki terminali pasażerskich. Codziennie na i z lotniska odbywa się wiele lotów zarówno z Polski, jak i innych stolic krajów europejskich takich jak: Barcelona, Budapeszt, Rzym, Sztokholm i wiele innych. Oferty przelotów z Polski na lotnisko Beauvais są łatwo dostępne i naprawdę tanie. Istnieje wiele połączeń komunikacyjnych z Beauvais do centrum Paryża. Najkorzystniejsze rozwiązanie transporowe z lotniska Beauvais do Paryża znajdą państwo tutaj.

 

Najwygodniejszym i najkorzystniejszym sposobem na przejazd z Beauvais do Paryża jest przejazd busem oferowanym przez polskiego przewoźnika. Wśród takich sprawdzonych firm znajduje się m.in.: www.busparis.pl (cena przewozu to TYLKO 20 EURO). Czas przejazdu to normalnie ok. 1 godziny
(czas uwarunkowany jest natężeniem ruchu, "korkami").

Przewóz osób można zamówić poprzez stronę internetową, mailowo BUS-PARIS@G.PL)
lub telefonicznie (+33 611 22 58 76 lub +48 666 924 006).

Zamów przewóz

 

Menu:


Zamów transport:
Wyślij SMS: +48 666 924 006

Zadźwoń: +33 611 22 58 76
Zadźwoń: 06 11 22 58 76
E-mail: BUS-PARIS@G.PL

Cena przewozu: TYLKO 20 €

Zamów przewóz

Inne nasze usługi:

Przewóz osób z lotniska beauvais
Renault Trafic PASSENGER Long 9

Posiadamy wygodnego busa do przewozu osób, który posiada klimatyzację, dogrzewanie silnika Webasto, dodatkową dmuchawę + nawiewy na miejsca siedzące, poduszki powietrzne i wiele udogodnień dla pasażerów.

  apartamenty paryz

Wynajem mieszkań, apartametów, pokoi

Oferujemy pomoc w znalezieniu zakfaterowania w Paryżu.

paryż beauvais bus
Zwiedzanie - przewóz po Paryżu

Oferujemy także przewozy osób i grub zorganizowanych. Doskonale znamy miasto jakim jest Paryż - chętnie pokażemy je także Tobie. Zapraszamy do współpracy wszystkich odwiedzających to piękne miasto.

  przeowz disneyland
Przewóz do Disneyland

Miejsce które trzeba odwiedzić - z nami trafisz tam szybko i bezproblemowo.

beauvais paris bus
Zwiedzanie Paryża nocą

Nocne zwiedzanie Paryża to rzecz którą trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy - dołącz do nas w dogodnym dla Ciebie terminie. Podróżując z nami na pewno zobaczyć najciekawsze miejsca.

  Przewóz do Parku Asterixa
Przewóz do Parku Asterixa

Parc Astérix: Accueil - Szczególnie polecamy odwiedzenie Parku Asterixa.